Лоуренс Пейдж
 
Дата народження:
1973-03-26
Країна:
США
Місто:
Лансінг
 
2012-04-25 Автор:  

Google - творіння Лоуренса Пейджа та Сергія Бріна, які народилися в різних кінцях земної кулі, але щасливо зустрілися в потрібний час у потрібному місці. Лоуренс Пейдж  народився 1973 року в місті Лансінг, штат Мічиган, у сім’ї Карла Вінсента Пейджа, професора комп’ютерних наук Мічиганського університету, та Глорії Пейдж, викладачки програмування у тому ж Мічиганському університеті. Під керівництвом своїх батьків так чи інакше Пейдж із самого початку був приречений стати успішним в сфері інформаційних технологій.

Під час одного з інтерв’ю Пейдж згадував своє дитинство, зазначивши, що в його домі «завжди був безлад з комп’ютерами та науково-популярними журналами повсюду». Він почав цікавитись комп’ютерами у шість років, коли «почав гратись зі всіма тими штуками, що валялись навколо». Ларрі став єдиною дитиною в початковій школі, що приносила домашні завдання в електронному вигляді. Старший брат також навчив його розбирати всі ті пристрої, щоб побачити, як вони працюють. Він сказав, що з раннього віку усвідомив те, що хоче стати винахідником: «Я справді почав цікавитись технікою та бізнесом. Приблизно тоді, коли мені було 12, я знав, що створю свою компанію».

Після закінчення середньої школи Іст Лансінг Ларрі отримав ступінь бакалавра за спеціальністю комп’ютерна інженерія в Мічиганському університеті та вступив до Стенфорду щоб отримати ступінь магістра. Під час навчання в Стенфордську університеті Пейдж познайомили з Сергієм Бріном. Спершу вони зовсім не ладнали та страшенно сперечались. Але випадково мова зайшла про те, що цікавило їх обох - пошук інформації з великої бази даних. Пізніше вони вдвох написали наукову роботу «Анатомія системи великомасштабного гіпертекстного Інтернет-пошуку». З того часу ця робота перебуває на десятому місці серед найпопулярніших робіт у Стенфордському університеті.

У 1996, вже ставши нерозлий-водою, два випускники університету створили пошукову систему, яку назвали «Back Rub» («Ти мені – я тобі»). Ця пошукова система протрималась на сервері Стенфорду трохи більше року, почавши забирати ледь не половину університетського інтернет-трафіку.

У 1997 році вони вирішили змінити назву пошукової системи і не могли зупинитись на якомусь з безлічі варінатів. Один із їхніх друзів подав ідею, яка всім сподобалась – «Googolplex» («Гуголплекс»). Ларрі запропонував скорочену версію – Гугол «Googol» (число з одиниці зі 100 нулями). Проте, вірите чи ні, хтось зробив опечатку вводячи назву. Ось як Гугл отрима свою назву.

У вересні хлопці облаштували свої робочі місця у гаражі Сьюзен Войцовскі, їхньї подруги. Скоро після цього вони відкрили банківський рахунок на ім’я Google Inc -  новоствореної компанії, на суму в розмірі 100 000 доларів – чек їм видав бізнесмен Енді Бехтольшайм. Скоро після заснування бізнесу вони почали наймати робітників - першим став Крейн Сілверстейн, також випускник Стенфорду.

У грудні 1998 журнал, що спеціалізується на комп’ютерній техніці, написав, що Google став один із 100 кращих вебсайтів 1998 року. Навіть із самого початку заснування компанії вони отримували лише хороші відгуки.

А потім вони стали найуспішнішою Інтернет-компанією за весь час його існування.  На початку 1999 вони уклали угоду з на 25 мільйонів доларів.

У вересні 2000го Google вже можна було проводити пошук китайською, японською та корейською, - загалом кількість підтримуваних мов сягнула п’ятнадцяти. 4 грудня 2000 була розроблена панель інструментів Google.

Із того часу Google не здавав позицій - пошукова система найбільша і найкраща на сьогоднішній день, і вона буде продовжувати залишатись на вершині роками.

ФОТОГАЛЕРЕЯ
ОБГОВОРЕННЯ: