Артемій Лєбєдєв
 
Дата народження:
1975-02-15
Країна:
Росія
Місто:
Москва
 
2012-04-25 Автор: 129

Артемій Лєбєдєв – російський дизайнер, винахідник, бізнесмен. На сьогоднішній день він є засновником, генеральним менеджером та власником «Студії Артемія Лєбєдєва». «Відвідати» студію можна, пройшовши за Інтернет-адресою: http://www.artlebedev.ru/.

На рахунку у студії Артемія Лєбєдєва близько 1500 робіт, куди входять книги, журнали, статті, логотипи, знаки, фірмові стилі, графічні та фізичні інтерфейси, сайти, об’єкти промдизайна та профгафіки, вітрини.  

Дуже багато часу він відводить на розробку інформаційної архітектури, на те, щоб обдумати та придумати задачі, на ідеї та зручності використання сайтів. Лєбєдєв і його студія розроблюють і представляють ряд технічних знахідок та рішень. Двома найбільш популярними відкриттями стали «гумові» сайти (розтяжка по всій ширині вікна) та «будиночок» (нині популярна домашня сторінка, або головна).

Також Лєбєдєв відомий як мандрівник. Він мандрує по всьому світу та робить світлини багатьох знаків, урн, світлофорів та інших речей, які часто використовуються безпосередньо чи побічно у міському середовищі.  

На сьогоднішній день Артемій охоплює чимало проектів, серед них є некомерційні, такі як:   

·        metro.ru — сайт, присвячений московському метрополітену;

·        sokr.ru — словник скорочень;

·        Зібрання творів Акуніна;

·        «Н. Ж. М. Д.» выбор кодировки — колекція інструкцій, наклейок та етикеток, вивісок, плакатів, цінників, об’яв та іншої друкованої та рукописної продукції, яка містить помилки, недоречне слововживання та вкрай неадекватний переклад з іншої мови; 

·        Ководство  — видання, присвячене графічному та промисловому дизайну, проектуванню інтерфейсів, типографіки, семіотики та  візуалізації;

·         Сайт гурту «Акваріум»;

та соціальні:

·        Покращення дорожніх знаків у Києві;

·        Покращення дизайну дорожніх знаків у Тюмені;

·        Організація пішохідних переходів із підвіскою у Тюмені;

   Багатьох українців, особливо киян зацікавить проект, який стосується покращення дорожніх знаків столиці, а також цікавих та зручних нововведень для мешканців. Наприклад, є декілька фотографій з поїздки до Києва у лютому 2012: http://www.tema.ru/travel/kiev.2012.02/; грудні 2011: http://www.tema.ru/travel/kiev.2011.12/;

жовтні 2011: http://www.tema.ru/travel/kiev.2011.10/;

Інші фотографії, не тільки з Києва, але й з інших міст України та з-за закордону, а також коментарі автора до них можна знайти тут: http://www.tema.ru/travel/;

Ще трошки про це можна почитати у замітці у блозі Артемія Лєбєдєва, в ЖЖ: http://tema.livejournal.com/1121775.html. У блозі йде аналіз та порівняння, а також є пошук варіантів, як покращити дорожні знаки різноманітних міст. Надані приклади та пояснення. Дуже часто можна зустріти ненормативну лексику.

Блог в ЖЖ специфічний, але тим і цікавий, що можна погодитися, а можна і посперечатися. Байдужим не залишиться ніхто. Теми настільки різноманітні, що ніколи не знаєш, про що піде мова у наступній замітці. http://www.livejournal.ru/celebrities/user/tema.

Ще більше про роботи або особисті переваги, графік переміщень Артемія Лєбєдєва, можна знайти на офіційному сайті дизайнера: http://www.tema.ru/.

 

ФОТОГАЛЕРЕЯ
ОБГОВОРЕННЯ: