Стів Джобс

Стівен Пол Джобс, відомий як Стів Джобс — американський підприємець і винахідник. Був засновником, членом ради директорів і CEO (генеральним директором) корпорації Apple Inc.

Дата народження:
1955-02-24
Країна:
США
Місто:
Сан-Франциско
«Я назву компанію «Яблуко», якщо до 5 години ви не запропонуєте щось краще», або «Початок нової історії»…
2012-04-01 Автор: 128

         Він вибув з коледжу, він спав на підлозі у друзів, адже не мав свого власного житла, він жив на гроші, зароблені від пляшок з-під «Cola», він кожного тижня долав 11 кілометрів, добираючись через усе місто до храму кришнаїтів, щоб хоч раз на тиждень повноцінно поїсти…Хто б міг подумати, що саме такими видалися юнацькі роки одного з найбагатших та найуспішніших людей сьогодення. Його знають всі: від малечі до людей літнього віку, від жителів мегаполісів до мешканців сільської місцевості. Одні його обожнюють та прирівнюють до Творця, інші ж зневажають за пихатість, авторитарність та звичку привласнювати чужі ідеї. Кожен сприймає його по-своєму, але одне можна сказати напевно: байдужим до цієї людини не залишається ніхто. Його ім’я – Стів Джобс.

         Він не був ані інженером, ані вченим. Він нічого не винайшов, але якби не він, світ ніколи б не побачив Macintosh чи iMac, ніхто б не слухав музику з iPod чи телефонував з iPhone і вже точно ніхто б не мандрував сайтами Інтернету за допомоги iPad. Мало того, завдяки його знанням каліграфії, сам Біл Гейтс залишається перед ним в боргу, адже саме завдяки Джобсу ОС Microsoft володіє численними шрифтами та широким набором гарнітур. І це далеко не весь перелік того, що дав людству Стів Джобс. За його авторством закріплено більш, ніж кількасот патентів. Він перевернув світ технологій, вніс в нього життя, кожен його продукт був свіжим, як подих та далеко попереду тогочасності.

        Стів Джобс – людина багатогранна. З одного боку це авторитарний бос, вимогливий до всіх, а в першу чергу до себе, суворий вегетаріанець, який не має приналежності до жодного напряму релігії, самовпевнений та прямолінійний настільки, що дозволив собі повчати самого президента США Обаму, як правити країною, та з іншого боку – це мрійник, надзвичайно чуттєва особистість, люблячий батько, який був відданий своїй мрії прожити життя так, ніби кожен день – це останній день його життя.

        Свій перший мільйон він заробив, коли йому було 23 роки, а вже в 24 на його рахунку було більше десяти мільйонів доларів. Рівно через рік, у віці 25-ти років за Стівом Джобсом був закріплений статок у розмірі ста мільйонів доларів. А найцікавішим є те, що це багатство було для нього не важливим, адже за висловом самого Джобса, він ніколи не працював заради грошей.

        Біографія його яскрава та насичена, адже чого вартий лише той факт, що будучи засновником компанії Apple, він був звільнений і у віці тридцяти років Джобс втратив компанію, яка займала чи не все його тогочасне життя.

        Причину ж такого повороту можна віднайти у словах венчурного капіталіста Артура Рока, який на той час був членом правління компанії: «Він був абсолютно неконтрольований, - каже Рок, - у нього народжувалася ідея, і його не цікавило, чого хочуть інші. Як засновник компанії, він вважав, що може продовжувати реалізовувати цю ідею навіть тоді, коли вона завдавала шкоди компанії». Сам Джобс про це говорить наступне: «Тоді я цього не розумів, - зізнається Джобс через двадцять років, - але звільнення з Apple виявилося одним з найкращих подій мого життя. Важкість успіху знову замінилася на легкість починання».

        Але в той момент все було набагато складніше. Стіва Джобса дуже уразило звільнення і йому знадобилися неабиякі зусилля, задля того, щоб жити далі та знову почати шукати нові можливості та перспективи. Зібравшись із силами, він відкриває нову компанію NeXT Computer, яка в майбутньому не приймається індустрією через надзвичайно високі ціни продуктів, які вона виробляла.

        Але не комп’ютери допомагають Стіву Джобсу набути статусу одного з найбагатших людей світу. В 1986 році Джобс придбає компанію, яка пізніше набуде нового ім’я, а разом з тим світову славу та визнання, адже саме ця компанія внесла прорив в історію мультиплікації, вселила життя в дитячі іграшки, настільні лампи та велосипеди. Отже, ще одним так званим «дитинчам» Джобса є компанія Pixar, яка хоч і принесла йому шалені доходи, але не допомогла загасити спогади та почуття до Apple, які сам Джобс так старанно намагався приховати.

        Здавалося б успіх та визнання, які прийшли до нього за допомоги Pixar, повинні були б заспокоїти та відсунути далеко в минуле гіркі спогади, пов’язані з компанією Apple, та в 1996 році, даючи відповідь на питання, чи зможе компанія, яка була на межі розорення, знову повернути собі успіх, Джобс, який продав свій пакет акцій багато років тому, заявив, що зараз він лише байдужий глядач. Але наступна фраза викрила те, що слова його були лише частково правдою: «Я більше не збираюся займатися комп’ютерами, я надаю перевагу займатися справою, яку почав, доти, доки мене звідти не виганяють». Ця фраза і ті емоції, якими вона супроводжувалася свідчили про те, що з втратою Apple він змиритися не зміг і через десяток років.

        Чи то доля, чи бажання керувати Apple було настільки великим, що не змігши звести кінці з кінцями, голова компанії Амеліо 1997 року був звільнений зі своєї посади, а його місце зайняв запрошений ним же самим Стів Джобс. Почалася робота над вдосконаленням продуктів, в тому числі й iMac і вже в 2000 році Джобс із тимчасового став повноцінним виконавчим директором Apple цим самим доводячи, що він у змозі керувати одночасно і Apple і Pixar.

        Зайнявши пост виконавчого директора вже вдруге він зрозумів, що і компанія і він сам змінилися. В той час Apple перебувала в дуже хиткому становищі і саме тоді Джобс показав, що всі його найкращі якості ще при ньому, демонструючи колегам свій дар передбачення, вимогливість, рішучість та смак. Крім того до них додалися мудрість та вміння прислухатися до думок колег та партнерів.

        А далі компанія зазнала низку реформ та змін і слідом за iMac світ побачив iPod, витвір, завдяки якому Джобс став лауреатом музичної премії Греммі посмертно за розробку «продуктів і технологій, які змінили способи сприйняття музики, телебачення, фільмів та книг». В світ вийшло не одне покоління iPhone та iPad, які вражають покупців своєю зручністю та модним дизайном.

        В кінці 2003 року Стіву Джобсу поставили діагноз злоякісної пухлини в підшлунковій залозі. За словами лікарів йому залишалося недовго. Та, на щастя, після проведення біопсії лікарі сповістили гарну новину: таку специфічну форму раку можна вилікувати, зробивши операцію. Такі події не могли не внести зміни у світогляд Джобса і вже після успішного перенесення операції він сприймав Смерть як найкращий винахід Життя.

        «Пам’ять про те, що я скоро помру – найважливіший інструмент, який допомагає мені приймати складні рішення в моєму життя. Тому що все інше – чужа думка, вся ця гордість, весь цей страх збентеження чи провалу – всі ці речі марніють перед видом смерті, залишивши лише те, що дійсно важливо. Пам’ять про смерть – кращий спосіб уникнути думок про те, що вам є що втрачати. Ви вже голі. У вас вже нема причини не йти за покликом свого серця» - саме ці слова він сказав студентам Стенфордського університету і саме ці слова стали девізом до кінця його життя.

        Стів Джобс пішов з життя 5 жовтня 2011 року. Цього дня світ втратив генія, одного з найвизначніших американських винахідників, людину, яка, за словами Президента США Барака Обами, була достатньо хороброю для того, щоб думати по-іншому, достатньо сміливою, щоб вірити в те, що зможе змінити світ, і достатньо талановитою, щоб здійснити це.

        «Ми знаходимося тут, щоб внести свій вклад в цей світ. Інакше навіщо ми тут?» - ця фраза стала однією з найбільш вживаних фраз, які належать Стіву Джобсу. Згадуючи всій його заслуги стає очевидним, що його вклад в історію розвитку техніки не знає меж. Людина, яка втратила чверть мільярда доларів замість того, щоб опустити руки, не зупиняла пошуки і  врешті решт знайшла себе і головним ключем до надзвичайної наснаги та таланту Джобса є те, що він робив те, що любить, адже за його словами єдиною річчю, яка допомагала йому продовжувати справу було те, що він любив те,що робить. «Ви зможете зробити щось дійсно вартісне лише за умови, що ви полюбите те, що робите. Якщо ви ще не знайшли такої справи – не зупиняйте пошуки, а серце вам підкаже, коли ви дійсно її знайдете».

ФОТОГАЛЕРЕЯ
ОБГОВОРЕННЯ:
2012-12-08 20:30 Андрій Мандрикін:
Великий мастер. Не так-ли?
2014-03-24 14:21 Олександр Груєнко:
=)
2016-02-06 21:26 Денисова Юля:
нет