СТАТТЯ
Київський міський учнівський конкурс з IT як новий спосіб цільового підбору абітурієнтів у ВНЗ.
2013-03-06
КПДЮ

Саме велике запитання більшості старшокласників звучить так: «У який ВНЗ я буду поступати після отримання атестату? Чи зможу я набрати достатньо високий бал для вступу?»

Також дуже актуальним запитанням для ВНЗ є: «Як знайти самих кращих та талановитих абітурієнтів для кожної спеціальності?»

Новий спосіб вирішення поставлених запитань успішно апробований кафедрою інженерії програмного забезпечення (ІПЗ) НАУ під час Київського міського відкритого конкурсу учнівської молоді з Інформаційних технологій, який проводив Департамент освіти і науки, молоді та спорту виконавчого органу Київської міської ради з 1 по 24 лютого 2013 року.

Так, кафедра ІПЗ НАУ знайшла можливість нагородити переможців сертифікатами, які діють 2 роки та додають бали при вступі на цю кафедру.

Фінальний тур «Олімпіади програмістів» конкурсу проходив на базі лабораторії інформаційних технологій Київського палацу дітей та юнацтва 23 лютого 2012 року, що стало можливим завдяки директору КПДЮ - Дахнову Сергію Леонідовичу. Це місце для проведення фіналу було обрано не випадково, адже в аналогічному конкурсі минулого 2012 року в номінації «Олімпіада програмістів»  команда КПДЮ посіла 1-е командне місце.

Після заочного відбору, який пройшов на порталі  IT-Арена, до фінального туру  пройшли 24 учасника.  Завдання фіналу були підготовані з урахуванням побажань представників НАУ, щоб забезпечити достатню складність.  Усі учасники були розділені на дві вікові категорії – молодшу та старшу.

Переможцями старшої категорії  (15 – 18 років) стали:

1

Євгеній Польський

Київський палац дітей та юнацтва

1 місце

2

Наталія Козоріз

ЦТТМ Дарницького району

2 місце

3

Ілля Олексієнко

ліцей "Наукова зміна"

3 місце

                                                                            

Переможцями молодшої категорії  (10 – 14 років) стали:

1

Олег Кураченко

ліцей "Лідер"

1 місце

2

В`ячеслав Мен

Київський палац дітей та юнацтва

2 місце

3

Ігор Беленок

ЦПР Святошинського району

3 місце

 

Налагодження співпраці з НАУ стало можливим завдяки Чебанюк Олені Вікторівні, яка працює доцентом в НАУ та за сумісництвом викладачем в Київському палаці дітей та юнацтва,  а також керівникові лабораторії КПДЮ Созоненку Сергію Григоровичу, судді Київського конкурсу.

Також необхідно відзначити значну роль ще одного партнера конкурсу - Всеукраїнського освітнього порталу «Щоденник.ua», на якому була створена спеціалізована група «IT-Арена», де учасники мали змогу обговорити між собою деталі, задати питання організаторам в онлайн-режимі, використати для підготовки мультимедійну бібліотеку та навчальні ІТ-додатки. До офіційного представництва «ІТ-арени» на «Щоденник.ua» приєдналося більше 600 школярів м. Києва.

Отож можна з впевненістю сказати – експеримент виявився вдалим. Підвищення конкуренції змушує ВНЗ не чекати «з моря погоди», а самостійно шукати молодих геніїв.  І один з кращих та прозорих способів – пошук талантів на регіональних та всеукраїнських конкурсах.

Позитивний досвід цільового підбору абітурієнтів для ВНЗ планується і далі реалізовувати на різних рівнях змагань з IT. Отож, слідкуйте  за анонами конкурсів на порталі  «IT-Арена»!

ФОТОГАЛЕРЕЯ

ОБГОВОРЕННЯ: