СТАТТЯ
Переможцям олімпіади програмістів - додаткові бали при вступі у НАУ!
2013-02-20
НАУ

У переможців конкурсу програмістів 23.02.2013 є можливість отримати сертифікати на отримання додаткових балів, які будуть зараховуватися при вступі на кафедру інженерії програмного забезпечення інституту комп’ютерних інформаційних технологій Національного авіаційного університету у цьому та наступному навчальних роках.

Сьогоднішньому абітурієнту, майбутньому фахівцю, який хоче перцювати у сфері інформаційних технологій, потрібно визначитися з напрямком навчання. Сьогодні освітні заклади пропонують отримати освіту у сфері інформаційних технологій по чотирьом основним напрямкам:

“Системне програмування” – дослідження мікроконтролерів та розробка програмного забезпечення, як правило низкорівневого, яке взаємодіє з ядром операційної системи.

“Комп’ютерні науки” – концентруються на розробці математичного програмного забезпечення.

“Прикладна математика” – вивчення базових дисциплін, які формують математичну культуру фахівця при розробці програмного забезпечення.

“Програмна інженерія” —  комплекс дисциплін та заходів, який направлений на отримання знань та навичок, використовуючи які  можна здійснювати ефективну розробку програмних продуктів та систем. Використовуючи знання програмної інженерії можна як розробляти та супроводжувати невеликі програмні продукти, так і координувати роботу команд розробників різних спеціальностей і кваліфікацій, які створюють програмні продукти та системи. Такі програмні системи існують і використовуються довгі роки, розвиваючись від версії до версії, зазнаючи на своєму життєвому шляху безліч змін, поліпшення існуючих функцій, додавання нових або видалення застарілих можливостей, адаптацію для роботи в новому середовищі, усунення дефектів і помилок.

Сутність заходів програмної інженерії полягає в застосуванні систематизованого, наукового і передбаченого процесу проектування, розробки і супроводу програмних продуктів та систем.

Додамо ілюстрацію розробки програмного продукту без використання засобів, які дозволяють ефективно керувати процесами розробки ПЗ

Ця ситуація «лікується» використанням підходів програмної інженерії при розробці програмних продуктів та систем.

Коли Ви визначились з напрямком, наступною Вашою задачею є визначитися з рівнем навчального закладу. Плани, по яким готують спеціалістів на папері однакові, а по суті рівень викладання дисциплін може бути різним.

Не всі вищі навчальні заклади (ВНЗ), у яких викладаються інформаційні технології, відповідають динаміці та потребам сьогоднішнього ринку ІТ. Деякі ВНЗ заглиблюються у фундаментальні основи, і часу не вистачає на засвоєння передових технологій. Деякі дають лише поверхневі знання по передовим методам і технологіям розробки програмних продуктів.

Як вибрати критерії, за якими визначити навчальний заклад?

Тут краще за все спитати у випускників, які недавно закінчили ВНЗ, по вашій спеціальності; подивитись, хто працює у серйозних компаніях; дізнатися про умови навчання; поцікавитися зв’язками кафедри з провідними ІТ-компаніями; визначити, чи дає кафедра можливість проходити практику чи працювати у зарубіжних фірмах.

Розглянемо з цієї точку зору кафедру інженерії програмного забезпечення інституту комп’ютерних інформаційних технологій Національного авіаційного інституту.

Ким можна працювати після закінчення кафедри?

Випускники цієї кафедри, які серйозно підходили до навчання, працюють у компаніях, що мають закордонні замовлення. Сфера роботи – тестування програмного забезпечення, розробка застосувань під різні операційні системи та мобільні пристрої (відповідний курс викладається), керування базами даних, розробка ігор (такий курс теж передбачений програмою). Частина випускників працюють за спеціальностями, які поєднують бізнес та ІТ (системні аналітики, архітектори програмного забезпечення, спеціалісти по управлінню проектами.)

Значно полегшує вирішення питань працевлаштування те, що на кафедрі функціонує англійський проект, тобто набираються групи, які з першого курсу повністю навчаються на англійській мові. Навчання у таких групах ведуть викладачі, які сертифікувалися на знання англійської, пройшовши відповідні дворічні мовні курси. Також кафедра співпрацює з провідними компаніями, що входять у ІТ-асоціацію України. Це Itera Consulting Group, EPAM, InfoPulse та інші. Деякі курси студенти опановують на базі цих компаній, які викладаються провідними спеціалістами-практиками.  Тут слід відмітити, що практика практика залучення фахівців до викладання до навчального процесу, та викладання навчальних дисциплін на базі певних компаній, притаманна далеко не всім навчальним закладам.

Які умови навчання?

Для студентів створені усі умови для засвоєння навчальних дисциплін. У деяких ВНЗ, особливо приватних (хоча і державні не виключення), лабораторні заняття викладаються для всієї групи. При цьому присутній тільки один викладач. На кафедрі, для лабораторних занять здійснюється поділ на підгрупи (в одній групі не більше 15 студентів), що теж покращує засвоєння матеріалу. Викладач може приділити більше уваги кожному.

Теж зверніть увагу, що у нас час не всі ВНЗ забезпеченні проекторами та іншими сучасними засобами, які допомагають навчанню. На кафедрі інженерії програмного забезпечення є можливість викладати лекції з використання проектора, як для груп, що навчаються на англійській мові (зверніть увагу, що лекція на англійській мові викладається дише для однієї групи з представленням демонстраційного матеріалу), так і для груп, що навчаються на державній мові.

Для навчання буде необхідно придбати ноутбук. Тоді вся необхідна інформація буде завжди з собою.

На кафедрі працює безкоштовний Wi-Fi.

Олімпіади, як засіб себе показати та на людей подивитись

Також Ви можете приймати учать у олімпіадах, на які звертають увагу компанії-роботодавці. Це олімпіади від IBM, Microsoft, Global logic, ІТ-планета, тощо.

Чи є студентський професійний клуб?

От непогано було б мати на кафедрі можливість спілкуватися зі студентами, що також захоплені розробкою програмного забезпечення та знайомитися думкою фахівців які працюють у різних сферах ІТ. Така можливість є на базі кафедри організовано Software Engineering Club. Клуб розглядає різні актуальні питання На засідання клубу запрошуються спеціалісти з різних компаній та доповідями.

Інститут новітніх технологій та конференції кафедри

Крім того можливість зробити цікаву роботу дається і студентам. Кафедра співпрацює з інститутом новітніх технологій. Там ви можете співпрацювати з провідним фахівцем у обраній галузі або з викладачем, готуючи роботу на тему, що Вас цікавить. Це добра можливість набути практичного досвіду розробки програмних продуктів, чи дослідити іншу галузь, яка Вас цікавить. Але зверніть увагу, що для участі у програмах інституту новітніх технологій потрібно добре вчитися.

Результати можна доповісти на конференціях, які відбуваються на кафедрі. За такими досягненнями формується рейтинг студента при наборі до магістратури.

Що будемо вивчати і чим програми відрізняються?

У освітніх планах є низка дисциплін по вибору вищого навчального закладу та студента. Зверніть увагу саме на них. У цих дисциплінах віддзеркалюється рівень бачення сучасних технологій та побажання викладачів.

Наведемо приклади дисциплін за вибором ВНЗ, що є у планах кафедри інженерії програмного забезпечення інституту комп’ютерних інформаційних технологій національного авіаційного університету

Документування програмного забезпечення дозволяє зорієнтуватися у проекті при внесенні змін до існуючого програмного забезпечення та зменшити непорозуміння при розробці проекту

Програмування для малих та мобільних платформ

Мультимедійні ігрові та розважальні системи – підходи до створення ігор.

Основи технологій Cisco – вивчити комп’ютерні мережі можна отримати сертифікат Cisco,ще будучі студентом другого курсу

І багато багато іншого…..

ФОТОГАЛЕРЕЯ

ОБГОВОРЕННЯ:
2013-02-21 10:53 Олена Вікторівна Чебанюк:
Вітаю всіх учасників олімпіади! Будь ласка, коли виникло питання стосовно статті запитуйте. Все прояснемо Успіхів Вам у конкурсах!
2013-02-27 17:10 Евгений Польский:
Добрый день! Как можно получить сертификат?
2013-04-02 19:43 Вячеслав Мен:
А на какую кафедру поступать, если я хочу быть директором "Microsoft"?
2013-04-02 19:43 Вячеслав Мен:
И сколько мне заплатят, если я пойду в этот университет?
2013-04-02 19:45 Вячеслав Мен:
А "Эм-си-эм-три икса-три и" на картинке - это абривиатура?
2013-04-02 19:48 Вячеслав Мен:
А то, что свечой сжигают книгу, чтобы заменить на компьютер - хорошая идея!